אינדינוע – קולנוע החוצות של אינדינגב!

בין שלל האפשרויות והמציאויות המקבילות שירחשו בפסטיבל השנה, יפעל לו גם מתחם קולנוע עצמאי, בסמוך ובשכנות למתחם הקמפינג, בו יוקרנו סרטי דוקו-מוזיקה נבחרים, אשר סוקרים את העשייה המוזיקלית בשוליים התרבותיים בישראל לאורך השנים האחרונות. כאירוע המהווה את ליבה של סצינת השוליים, אנו מנסים לבדוק מאיפה הגענו, ולאן עוד ממשיכים, וכל זה בקולנוע חוצות תחת כיפת השמיים.

בזמן בו הקולנוע יידום, תיפתח בפניכם האפשרות להרכיב את הממשלה, להציג ולהתפרע עם רעיונותיכם הפרועים ביותר, למשך 8 דקות של תהילה. כל הפרטים, ממש כאן למטה.


Fact by fact

הסרט סוקר את פעילותה של פאקט – חברת התקליטים העצמאית הראשונה בירושלים. פאקט, שפעלה מתוך חנות התקליטים בלנס היתה הראשונה בישראל שהוציאה מוסיקה על גבי תקליטורים צרובים ובכך ביססה את תרבות ה DIY (עשה זאת בעצמך) בארץ.כמו כן, הסרט מביא את סיפורה של קהילת המוסיקה השוקקת בעיר בין השנים: 1999-2003.

ראיתי ג’ירפות בהודו טריילר
להקת הרוק הפרועה ג’ירפות, מגשימה חלום ישן ונוסעת למסע מוזיקלי קסום בהודו. הטיול חוצה את תת היבשת, ושיאו המתוכנן הוא הופעה בגואה בפני אלפי המטיילים הישראלים שם. אולם סדרת פיגועי טרור רצחניים בעיר מומביי משנים את התוכניות, ושולחים את הלהקה למסע לחיפוש הקהל שלה – הישראלים שנמלטו מגואה. ראיתי ג’ירפות בהודו הוא פורטרט מוזיקלי אישי ומעורר השראה של להקת “ג’ירפות” וסולנה הכריזמטי גלעד כהנא – כוכב רוק, משורר מחונן, היפוכונדר ו-וורקוהוליק כפייתי – שמוביל את הלהקה בניסיון לשנות את גורל המסע.

בארץ החיפושיות השחורות – טריילר

הסרט מנסה לעקוב אחרי התופעות שקורות בפסטיבל. התופעה הבולטת מכולן היא הגדרה של קהילה. אלפי האנשים שביקרו בפסטיבל יצרו רשת חברתית ענפה, שפועלת בשולי היצירה המסחרית ודואגת לספק לחבריה פרטים, חדשות, חידושים ועדכונים על הנעשה בתחום. הקהילה שנוצרה בזכות הפסטיבל חוצה סגנונות ומיקום גיאוגרפי ומצליחה לחבר חובבי פאנק מירושלים עם קהילת הגרוב של חיפה ואנשי הפולק של באר שבע. הסרט משרטט, דרך עיני האמנים, המארגנים, הצוות והקהל את ההתרחשות בזמן אמת ובחודשים שאחרי הפסטיבל. היופי שבעשייה לא מסחרית, החיבור של המוזיקה לטבע, התופעות, התחושות והמראות – את כל אלה, בנימה אנושית חסרת פניות, אפשר למצוא בסרט.

ירוק צהוב אדום
סרט על הנוער האתיופי בישראל דרך יצירותיהם של מוגוס בירסאו וחבריו. נערים שחיים בדרום הארץ ורוצים ליצור ל’מרכז הישראלי”. בתחילת הסרט הם רוקדים בלהקת ריקוד בשם “בלאק-דיימונד”. לאט לאט מתגבשת קבוצה של נערים סביב מוגוס, נערים שכותבים מלחינים ושרים. שירים שמבטאים את רחשי ליבם של העולים מאתיופיה כמו שלא נאמרו אף פעם. פתאום הם מרגישים צורך לכתוב, לשיר ולצעוק את תחושותיהם.

שמיים שרוטים של גלויה

ניתוח שלאחר המוות ללהקה שאף פעם לא מתה. סרט על להקת “נושאי המגבעת” שפעלה בין 1986-1992 וקראה תיגר על התרבות והמוסיקה הישראלית. “נושאי המגבעת” אף פעם לא היתה להקה במובן הרגיל של המילה אלא תופעה, צעקה של מילים וצלילים. הסרט כולל קטעים נדירים מהופעות ושירים שלא נכללו באף תקליט רשמי, ומעמת בין הדימוי הפרוע של חברי הלהקה בעבר לבין עיסוקיהם היום- אוהד פישוף הוא רקדן, תמיר אלברט חזר בתשובה ונדר שלא יעסוק יותר במוסיקה, ואדם הורוביץ נטש את הגיטרה לטובת קריירה עיתונאית.

נופל וקם טריילר
בתחילת שנת 2000 מתכוננת להקת “שבק ס'” לצאת לסיבוב הופעות לרגל צאת אלבומם השלישי “כנען 2000”. הבמאי ירון בן-נון מחליט להצטרף ללהקה ולתעד את סיבוב ההופעות, כשהוא בטוח שהוא עומד לצלם סרט על סיפור הצלחה. אך כשהעניינים מסתבכים, שבק ס’ מתפרקת והבמאי מוצא את עצמו עומד מול מכשולים בלתי צפויים. זהו סרט נדיר הפותח דלת אל מאחורי הקלעים של תעשיית המוסיקה המקומית ולמורכבות של חיי אמנים בכלל.

מופע החיים של גוטל בוטל טריילר
הסרט מבוסס על אופרת הרוק בשם זה שעלתה ברחבי הארץ המובטחת בעשור הראשון של האלף הנוכחי. הסרט מגולל את סיפורו של נתי אורנן, מוזיקאי אלמוני, הבורא את דמותו של “גוטל בוטל” אשר מגשים את מאוויו של זה הראשון – הצלחה מסחרית, אהבה, וכיוב’. קבוצת גוטל בוטל קמה, נופלת, שוב קמה, מתפוררת, ונתי מאבד את אחיזתו במציאות לנוכח הגולם שברא.

הממשלה- ערב נסיוני רב פעמי – 8 דקות לאקט

כמיטב מסורת הדאדא והאמנות החופשית וחסרת הגבולות, פרוייקט הקאלט “הממשלה” מגיע לאינדינגב. הממשלה היא במה בה אין חוקים וגבולות, אין ז’אנרים או מסכות, יש רק אנשים, ויצירה. ההגבלה היחידה היא של 8 דקות תמימות, בהן כל אחד ואחת מוזמנים לעלות ולהוציא את מה שמעולם לא העזו. לאחר שנת הרצה שהפכה את הערבים הללו לתופעת קאלט היסטרית, הממשלה מציגה: אתכם!

לו”ז :

יום חמישי יום שישי יום שבת
19:30– הממשלה- פתיחה 17:30- הממשלה 12:00- 16:00- הממשלה
22:00– ירוק צהוב אדום 21:30 – ראיתי ג’ירפות בהודו
23:00 – בארץ החיפושיות השחורות –  הקרנת טרום בכורה 23:00 – מופע החיים של גוטל בוטל
24:00 – נופל וקם 00:30- שמיים שרוטים של גלוייה
01:30- ראיתי ג’ירפות בהודו 01:30 –  Fact by Fact
03:00- הממשלה 02:30 – בארץ החיפושיות השחורות –  הקרנת טרום בכורה


7 תגובות

הוסף תגובה


Warning: Illegal string offset 'solo_subscribe' in /home2/peasinsp/public_html/in-d-negev/wp-content/plugins/subscribe-to-comments/subscribe-to-comments.php on line 343