על הפסטיבל

“אינדינגב 2010 – שוליים לדממה”

בשלוש שנותיו הצליח לעורר פסטיבל אינדינגב הדים רמים בקרב אמנים, יוצרים, וקהל אשר כל רצונו הוא לצרוך תרבות, אמנות ומוסיקה בצורה בלתי אמצעית, ישירה וכנה, ללא מתווכים וללא מחסומים , בצורה שהיא יותר מכל, אנושית. אינדינגב הוא יוזמה ושליחות המתייצבת בחוזקה כעמוד התווך המרכזי של סצנת הפסטיבלים והאירועים העצמאיים בישראל, אירוע שבבסיסו יצירת קהילה גדולה, מאוחדת וחזקה למען העצמת כוחה של האמנות העצמאית ככלי שווה כוח לשינוי ממסדי.

כחוד החנית של יוזמה זו כקהילה עצמאית, אנו פותחים שערינו לקהל הרחב להשפיע על תחומי התוכן והיצירה שבפסטיבל. כאזור חסר מחיצות, מסכות או מחסומים טבעיים, הדרום מאפיין את ליבה של היצירה העצמאית. הפסטיבל חרט על דגלו מיומו הראשון לקדם יצירה אמנותית שונה, מקורית, חשופה ופריפריאלית לזרם המרכזי הרדום ובכך לרכז קהל מאמינים חדש בשטח מרהיב, ליצור עולם של חופש אמנות ומוזיקה משוחררת על רקע המדבר ולהוות שוליים רק לדממה.

במתחם הפסטיבל , הממוקם בנוף מרהיב, במצפה גבולות שבמועצה האיזורית אשכול יפעלו 2 במות במקביל, בעלות אופי מוזיקלי מגוון ומעניין, החל בפולק, בלוז, רוק על שלל גווניו ועד מוזיקה אלקטרונית ומופעים ניסיוניים. בנוסף לתחום המוזיקלי, ובחיזוק לשנים הקודמות בהן עורבו תחומי אמנות נוספים, יוצגו ויוצרו מיצגי אמנות פלסטית מקורית וחתרנית בהשראת פסטיבלים גדולים דוגמת הברנינג מן, מתחם קולנוע עצמאי, מופעי שירה, מתחם רדיו עצמאי, בלוג InDlive, וכן יצירה משותפת עם הקהל כחלק מרעיון ‘הקוד הפתוח’ של הפסטיבל כולו. אינדינגב הוא רעיון, קהילה, ולא רק פסטיבל מוזיקה השם לו למטרה למשוך קהל בכל מחיר. בלב אמונתנו לא חקוק העיקרון של “האידיאל הוא הקהל” (וכמה שיותר ממנו), ואיננו מוכנים להתפשר או לפזול לכיוונים שאינם עומדים בכפיפה אחת עם כוונותינו המקוריות. מבחינתנו ניתן לומר כי “הקהל יוצר אידיאל”, וקריאות של אמת נשמעות למרחוק. פסטיבל הוא לא רק חוויה של צריכת מוזיקה, אלא עניין כולל של חופש וחוסר מעצורים רוחני. “InDnegev” מנסה, יחד עם כל באי הפסטיבל, להוות עולם עצמאי וחד פעמי אשר מתווה שינוי עתידי.

לאחר ההצלחה העצומה ומחממת הלב בשנים הקודמות, אנו ממליצים ומבקשים בכל לשון, לקנות כרטיסים מראש ומוקדם מאחר והביקוש גדול ,מספר המקומות מוגבל לא יימכרו כרטיסים במקום. אין ברצוננו “לאיים” במחירים גבוהים במיוחד במכירה מאוחרת מאחר ואיננו מאמינים במחיצות בינינו לבין הקהל. הבטיחו את מקומכם מראש.

אתם יותר ממוזמנים/ות, כחברי קהילתנו, לגלוש באתר ולהשתתף ביצירת התוכן כחלק בלתי נפרד ביצירת הפסטיבל (בין השאר להקה לבחירתכם מבין שלל להקות מובחרות, הקרנת סרטי מוזיקה פרי יצירתכם, השתתפות כאמנים פלסטיים, מתנדבים ועוד), כי הפסטיבל שלנו כמו שהוא שלכם.