על הפסטיבל » מי אנחנו? [2007]

“In D Negev ” הוא אירוע הבא לחגוג, לתמוך, לייסד ולמסד את החיבור ההכרחי למוזיקה ותרבות עצמאית בכלל, ובנגב בפרט. בכל מה שקשור ליצירה מקורית ושונה, בדומה לתחומי חיים אחרים, דרום הארץ נותר בצל ונזנח בשולי הדרך. ככזה, החיבור למוזיקה אלטרנטיבית מקורית, לא מתפשרת וכנה הוא טבעי ומתבקש. מעבר לחגיגה וההנאה, האירוע מכוון למספר מטרות חשובות. איחוד בין משפחות ואמנים שונים, מסצינות מוזיקליות שונות ומגוונות על מנת ליצור משפחה אחת חזקה שקולה יישמע מהמדבר והלאה. זו הזדמנות אדירה ליצירת שותפויות אומנותיות מסקרנות, וכמובן ליצירת חשיפה וקשר מכונן לעתיד בין תרבות ייחודית לקהל שבדרך כלל לא זוכה אליה. “In D Negev ” קורא לחבר את הזרם, לצעוק חזק ולהפריח את השממה התרבותית.
האירוע יתקיים בין התאריכים 19-20 לאוקטובר, במצפה גבולות שבצפון הנגב, מרחק שעה ורבע מת”א ו 40 דקות מבאר שבע, החל בשעות הצהרים ועד לערב שלמחרת ויכלול הופעות וסטים חיים ומגוונים של מיטב האמנים ומשפחות האינדי המקומיות. זהו אירוע ללא מטרות רווח כספי מצד האמרגנים והאמנים והוא למען ובשביל הקהל והאמנים. בכניסה ייגבה מחיר סמלי לכיסוי הוצאות שוטפות בלבד. זו הזדמנות של כל אחד להרים את קולו ולכתת רגליו למען תרבות שפויה לכולם.
אנו מזמינים את הקהל להגיע, לשתף ולהשתתף ביצירה אומנותית מכל סוג שהיא במתחם האירוע, להרחבת המודעות לתחומי העניין העצמאיים. במקום יוקם מתחם קמפינג נוח וכן דוכני אוכל ושתייה זולים.
המופעים יכללו אמנים מהלייבלים פיתקית,קקטוס רקורדס, אירסיי, התו השמיני, היס, אק-דק, טרקטור ועוד…

איך נולד רעיון?

או למען האמת, איך הרעיון שנולד, מתחיל ללכת ולחיות, כאילו היה תינוק על רד בול?!. התשובה ממש לא ברורה, רק לאלוהים הפתרונים. אסף ומתן, זוג חולמים מדבריים, ששאפו לא מעט רוח בן גוריונית מכיוון שדה בוקר הקרובה החליטו לנסות להפריח שממה תרבותית בת שנים. אומרים שאנשי מדבר יודעים את עברם. כמו עקבות בחול מדבר, הכל שוקע כדי שיום אחד תוכל לחזור למקורותיך. מגיעה השעה ואי אפשר יותר רק להביט במציאות סביבך, צריך ליצור את השינוי לו אתה מייחל. בתור זוג חולי תרבות ומוזיקה אלטרנטיבית שפקדו הופעות ופסטיבלים בארץ ובעולם החליטו השניים להפוך את כל שספגו לדבר ממשי. כך נולד “אינדינגב”, שמאחורי שמו גם כל מהותו. להביא את התרבות העצמאית והשונה אל הנגב הנטוש. אינדי בנגב. אירוע התנדבותי לקידום התרבות. הרעיון כולו החל כערב יחיד עם מספר להקות, אליו יגיעו מי שיגיעו והוא יהיה הברומטר להמשך. לאט לאט התרקם לו דבר גדול יותר, מורכב יותר, ובעזרתם של אנשים רבים וטובים (כמו מפיקי פסטיבל חוצמזה הזכור לטובה, תמר אפק ואורי צור, כמו דויד פרץ, מלך ארץ הדרום הבלתי מעורער ועשרות ידיים מושטות לעזרה) הופך אינדינגב לאירוע דגל לעתיד, תקווה להחייאת הקשר בין תרבות שוליים לחברת שוליים, שהרי הנגב הוא השוליים של שאר הארץ. אינדינגב יכלול ביומיים של פעילות יותר מ 20 הופעות מהמשובחות ביותר בבמות ארצנו. הופעות מכל הקשת המוזיקלית, כשלכולן מכנה משותף אחד.
בתור השפעה עיקרית לתחום האמנותי ניתן לציין פסטיבלים גדולים בעולם כמו רוסקילדה בדנמרק והברנינג מן במדבר נוואדה, אשר שמים דגש רב על הצד האמנותי השונה, מעבר ובנוסף למוזיקה. אינדינגב הוא אירוע של הקהל ושל האומנים בדיוק כמו שהוא של המארגנים. קריאה ליצירת משפחה חדשה, מאוחדת וחזקה. באירוע יוצגו ויופעלו מתחמי יצירת אמנות אקטיבית על ידי כל החפץ בכך, כאשר המישור המדברי הוא הגלריה הטובה ביותר לכך.